Mahalli seçimlere de Kemal Kılıçdaroğlu ile gidilecek

14.06.2023
Mahalli seçimlere de Kemal Kılıçdaroğlu ile gidilecek


CHP’de Genel Başkanlık koltuğu için yarış sürerken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’ndan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için net cevap geldi.

ensonhaber.com

Türkiye 28 Mayıs’ta sandık başına giderek seçimini yapmış oldu.

Böylece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasal hayatındaki 12. seçim yenilgisini almış oldu.

Bu yenilginin peşinden koltuğu sallanan Kılıçdaroğlu’nun yerine değişik adların genel başkanlık koltuğu için aday olacağı konuşuluyordu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ‘değişiklik’ çağrıları yaparken, CHP Grup Başkanı Özgür Hususi ise adaylığını resmen duyurdu.

“Kılıçdaroğlu’nu aday göstereceğiz fakat CHP’de bu yarış adil yapılır”

Sözcü TV’de Deniz Zeyrek ve Saygı Öztürk’ün konuğu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ise Kılıçdaroğlu’nun mahalli seçimlerde de devam edeceği sinyalini verdi.

Geçtiğimiz günlerde katılmış olduğu bir tv yayınında, “Kurultayda aday mısınız?'”sorusuna cevap vererek, “Aday olmam, aday gösterilirim” ifadelerini kullanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine ilişkin konuşan Kuşoğlu, şunları söylemiş oldu:

“(Kılıçdaroğlu’nu) Partiden bir kesim muhakkak aday gösterecektir. Geçmişte de öyleki oldu. Aday göstereceğiz fakat Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu yarış fazlaca adil bir halde yapılır. Hepimiz aday olabiliyor geçmişte de oldu.”

Bülent Kuşoğlu: Yerel seçimlere de Kemal Kılıçdaroğlu ile gidilecek

“Kılıçdaroğlu’nun misyonu, Millet İttifakı’nı ve CHP’yi seçimlere kadar parçalamadan götürmek”

Kuşoğlu sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanı olarak ve Millet İttifakı’nın kurucusu, örgütleyicisi olarak bir misyonu daha var. Şu seçimlere kadar Millet İttifakı’nı da, CHP’yi de parçalamadan götürmek. Sağlam bir halde seçimlere kadar, en azından o seçimlere kadar götürmek.”

“Seçime Kılıçdaroğlu ile gidilecek”

“Seçime Kılıçdaroğlu ile gidilecek, o anlaşılıyor doğrusu değil mi?” sorusunu yanıtlayan Kuşoğlu, “Şu anda öyleki görülüyor.” dedi.

Kuşoğlu 2021 senesinde da, partisinin Ankara Çankaya ilçe binasının açılışında yapmış olduğu konuşmada, Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçimden 2 yıl ilkin cumhurbaşkanı talibi olarak göstererek, “Sayın genel başkanımız, adayımız, Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sevgi ve saygılarını iletiyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” demişti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.