AK Partili Eyyüp Kadir İnan’dan politika gündemine dair açıklamalar!

14.04.2023
AK Partili Eyyüp Kadir İnan’dan politika gündemine dair açıklamalar!

[ad_1]

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili talibi Eyyüp Kadir İnan, İzmir İl Başkanlığı’nın Balçova Kaya Termal Otel’de düzenlemiş olduğu milletvekili aday tanıtım toplantısında mühim mesajlar verdi. Gençlerin yoğun tezahürat ve coşkuyla karşıladığı İnan, teşkilatı, “İzmir’in AK yürekli, cefakar, esirgemez teşkilatları… 17 Yaşından beri içinde yetiştiğim, büyüdüğüm AK akrabalarım, hepinizi büyük bir özlemle, coşku ile selamlıyorum. Bugün burada, yeni bir nefes ve yeni bir heyecanla ‘İzmir için derhal şimdi’ diyerek buluştuk. Bugün bir kez daha, ilk günkü coşku, talep ve irade ile yeni bir zafer yolunu beraber yürümek için buluştuk. Bugün coşku ve hasret doluyum” sözleriyle selamladı.

“İZMİR’DE NE ÖĞRENDİYSEM TÜRKİYE’YE YANSITTIM”

İnan AK parti’de başka hiçbir siyasal partide olmayan birlik ve beraberlik bulunduğunu kaydederek, “Malum 2 senedir sizleri temsilen Ankara’da Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevini sürdürüyoruz. İzmir teşkilatlarında ne öğrendiysem bana ne öğrettiyseniz tüm Türkiye’ye yansıttık. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azca. 13 yıl olmuş. Buradaki bir çok kişiyle, büyüğümüzle, kardeşlerimizle, ablalarımızla ailemizden daha oldukça birlikte olduk. Birbirimizin üstünde o denli oldukça hakkımız var ki, o denli oldukça hukukumuz var ki, o denli oldukça sevgimiz var ki… Başka siyasal partilerde olmayan bir bağ bu hamd olsun. Doğal olarak ben siyasete ilk başladığım gün, teşkilatlara girdiğim gün Ömer Cihat Bey il başkanımızdı. Atilla bey teşkilat başkanımız, Kerem Ali Bey ilçe başkanımız, Bilal Kırkpınar Bey İl Gençlik Kolları Başkanımızdı” ifadelerini kullandı.

İnan açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

DAĞ’A TEŞEKKÜR: BİZLERE TEMİZ SİYASETİ ÖĞRETTİ

“Genel Başkan Yardımcımız Sayın Hamza Dağ o gün milletvekili adaylığı için çekilme etmişti. O günü asla unutmuyorum. O günden itibaren bizim elimizden tuttu. Gönlü ve kalbi o denli temizdi ki; bizlere temiz siyaseti, ahlaklı siyaseti, sabırlı olmayı öğretti. Üzerimdeki emeği, katkısı ve sevgisi için bu büyük teşkilatın önünde oldukça teşekkür ediyorum. Ve söz veriyorum. Tüm İzmir teşkilatlarımıza… Fazlaca çalışacağım. Asla sizleri utangaç etmeyeceğim. Bu teşkilatlarda sizlerle her mevzuda, her ayrıntıda, her meselede senelerce tartıştığımız, eleştirdiğimiz mevzuları asla yapmayacağım. Bu teşkilata duyduğum sorumluluğu gençliğimin tüm enerjisiyle harcayacağım.

“SEÇİMLERE AYRI BİR HEYECAN KATACAK”

İl Başkanımız Bilal Bey’e de başarılar diliyoruz. İl Teşkilatımızdaki tazelenme seçimlere ayrı bir enerji katacaktır. Birlikte 2 seneye yakın çalıştığımız Kerem Ali Devamlı başkanımıza da ek olarak teşekkür etmek isterim. Sabırlı, çalışkan ve soy adı şeklinde devamlı bu teşkilatın bir neferi olmayı kendisi de bizlere birçok kere ispatladı. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’na şehrimize hoş geldiniz diyorum. Kendisinin bakanlık dönemindeki tecrübeleri, şehri yakından tanıması bizlere ayrı bir güç katacaktır.

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Biz beraber güçlüyüz. Dünümüzle ve bugünümüzle güçlüyüz. Bu zamana kadar bu davanın sancaktarlığını icra eden teşkilat neferlerimizle güçlüyüz. İlçe teşkilatlarımızla, mahalle teşkilatlarımız ve mahalle başkanlarımızla güçlüyüz. Meclis üyelerimizle güçlüyüz. Milletvekillerimizle güçlüyüz. Gençlik Kollarımızla güçlüyüz. Hanım Kollarımızla güçlüyüz. Ana kadememizle güçlüyüz. Genel Başkan Yardımcımızla, Başbakanımızla, Genel Başkan vekilimizle güçlüyüz. İzmir’de AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan davasını sırtlanmış siz yol arkadaşlarımızla güçlüyüz. Ve 14 Mayıs seçimlerinde hep beraber bir destan yazacağız. Beraber başaracağız. Ve 2024’ün provasını gerçekleştireceğiz.

“HDP TERÖR UZANTISI”

Biz bu kadar birlik ve beraberlik içerisindeyken karşımızdakilerin durumunu görüyorsunuz değil mi? Tüm bunların karşısında onlar kuru hesaplarının ardında, hırslarının ardında, ihtiraslarının ardında… Bu memlekete söyleyecekleri en küçük bir şey yok. Bu memleketin gençleri için dokunacaklardı hiçbir mevzu yok. Türkiye’de terörist aklama partisi haline dönüşen parti hangisi diye sorsak artık karşımıza CHP çıkıyor. O nedenle dostlar; Türkiye’de terörün uzantısı bir tek tek bir parti yoktur. 2 parti vardır. Biri HDP diğeri ise CHP’dir.

“İZMİR’İ ÇANTADA KEKLİK GÖRÜYORLAR”

Biz kimsenin parti içindeki gündemlerine karışmayız. Listelerine karışmayız. Fakat içerlerindeki o çukur siyasetinden de bu memleketi korumak şeklinde bir görevimiz var. Anlıyoruz ki rakiplerimiz İzmir’i çantada keklik görüyorlar. Ceketimizi koysak alırız şeklinde bir travmatik duygu içerisindeler. Yazık İşte biz bu anlayışa da İzmirliler adına 14 Mayıs’ta kuvvetli bir dur diyeceğiz. 7’li masa seçmen iradesine ipotek koyarak bir neticeye ulaşacağını düşünüyor. Bunun bu şekilde olamayacağını, masada siyasal mühendisliklerin tutmayacağını sahaya çıktıklarında görecekler fakat aslolan olarak rüyalarından uyanmaları ise 14 Mayıs gecesi AK Parti Genel Merkez’inde, İkinci Katta, balkonda Cumhurbaşkanımızı ve onun hitabını dinleyen yüz binleri görünce olacaktır.

“EN GÜZEL CEVABI GENÇLER VERECEK”

Bizim en büyük vazifelerimizden biri de en büyük siyasal mühendisliği halletmeye çalışmış oldukları İzmir’de bu oyunlarını bozmak ve burada Kuvayı Milliye şehrinde bu 7’li masaya zamanı hezimeti yaşatmaktır. Evelllah bu kadrolar bunu yapabilecek kabiliyete de inanca da azme de haizdir. İzmir’in yurtsever gençlerini mecburiyete mahkûm etmek isteyenlere en güzel cevabı gene bu şehrin gençleri verecektir. Ayrıca Kıymetli Dostlar, Seçim Beyannamemizi coşkulu bir halde açıkladık. Beyannamemiz gençlerle ilgili de birçok madde içeriyor;

Gençleri aile kurmaya teşvik etmek için, eğitimden istihdama, evlilikten çocuk bakımına kadar her alanda gençlere maddi katkı verilecek. Bu hedeflere ulaşmak için, deposu ülkemizin kendi ürettiği doğalgaz ve petrol gelirlerinden sağlanacak bir Aile ve Gençlik Bankası kurulacak. Yükseköğrenimdeki gençlere bir defaya mahsus olmak suretiyle cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlanacak, ek olarak aylık 10 cigabayt parasız web verilecek. Hanım ve genç istihdamına hususi ehemmiyet verilecek. Kamuya işe alımlarda görevin getirmiş olduğu zorunluluklar haricinde mülakatı kaldıracak ve alımlar gençlerin sınavlardaki başarı sıralamasına bakılırsa yapılacak.

“ETRAFLARINDA 1 TANE GENÇ YOK”

Hepimiz Seçim Beyannamemizle de gençlerin partisi olduğumuzu gösterdik. Biz, beyannamesini açıklayan ve açıklamış olduğu her maddeyi gerçekleştiren bir partiyiz. Onlar ise utanmadan sıkılmadan biz gençlerin partisiyiz diyorlar. Pazar günü listeleri açıklandı. 2 senedir atıp tutuyorlar. Sözüm ona gençlerin partisiyiz diye… Bir AK Parti kadrolarındaki gençlere bakın bir de bunların listelerine… Etraflarında bir tane bile genç yok. Bırakın birinci halkalarını ikinci üçüncü dördüncü halkalarında bile bir tane genç yok. Gene gençlere alan açan en samimi en net ileti veren parti AK Parti. Ne kadar gurur duysak azca.

qq

“DİNAZORLARLA HANGİ GENÇ YÜRÜYEBİLİR?”

Gençleri kurduğunuz tiyatrolarda figüran olarak kullanıp istismar etmekten başka istihdam ettikleri bir yer yok. Tüm iddiaları çöktü. AK Parti’mizin 35 yaş altı tam 61 adı, 30 yaş altı ise 25 adı milletvekili sıralamasında yer aldı. Bende bir kardeşiniz olarak İzmir’de 1. Basit aday gösterildim. Bir tek bu hadise bile aramızdaki farkı ortaya koymaya yeter. Gençlerin meselelerini gençlerle istişare etmeyen bu kibirli dinozorlarla hangi genç yol yürüyebilir?

“DÜNDE AYNI YALANI KONUŞUYORLARDI”

Hamdolsun bizim gençlerimiz de kaliteden anlıyor. Bu yüzeysel ve edilgen siyasetçilere saygınlık etmiyor. Batı’nın aferinini almak adına tüm değerlerine ve liderine ihanet edip kendini CHP’ye peşkeş çeken particiklere saygınlık etmiyor. Gençler 25 senedir olduğu şeklinde bugün de en kaliteli olana 21. Yüzyılın sarsılmaz markası Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı’na saygınlık ediyor. Bu gençler 2023’te size o şekilde bir yanıt verecek ki; tekrar gençlik kelimesini ağzınıza alamayacaksınız. Dünde aynı konuşuyorlardı. Seyahat hain darbe girişimde ne diyorlardı?

“BUNLAR DERS ÇIKARMAZLAR”

Y kuşağı geliyor. AK Parti’yi sömürecek. Şu şekilde olacak, bu şekilde olacak. Peki ondan sonrasında ne oldu. 30 Mart 2014 seçimlerinde yüzde 51 oy aldık. 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 51 oy aldık. 1 Kasım Genel seçimlerinde yüzde 49 oy aldık. 2002’de 10 milyon ile süregelen siyasal yolculuğumuza bugün 28 milyonla devam ediyoruz. Kıymetli dostlar bunlar matematik bilmezler, bunlar veri bilmezleri, bunlar seçim neticelerinden ders çıkaramazlar.

“GENÇLER KİME OY VERECEK?”

Gençler navigasyonu kandil olmuşlara mı gönül verecek? Yoksa terörün kökünü kazımak için savaşım edenlere mi oy verecek? Gençler o hain FETÖ’cülere ümit ve payanda olmuşlara mı oy verecek? Yoksa 15 Temmuz gecesi FETÖ’cülerin karşısında dimdik durarak gençleriyle savaşım eden liderine mi oy verecek?Gençler önlerine devamlı barikat olanlara mı oy verecek? Yoksa gençlerin önündeki tüm barikatları kaldıran Recep Tayyip Erdoğan’a mı oy verecek? Gençler girmiş olduğu tüm seçimleri yitirmiş, yerli ve ulusal tüm mücadelelerimizde karşımızda olanlara mı oy verecek? Yoksa girmiş olduğu her seçimde daha oldukça oy almış, ulusal teknoloji hamlesini ortaya koymuş liderine mi oy verecek?

“DERS VERMEYE HAZIRLANIYORUZ”

Eğer siz gençleri bu şekilde düşünüyorsanız bu memleketin gençlerini asla tanımamışsınız. Kıymetli dostlar; Cumhurbaşkanımızın da belirttiği şeklinde biz Muhafazakâr Devrimcileriz. Hepimiz 21. Yüzyıla mührünü vurmuş bir önder ve hareketin yarınlarıyız. Hepimiz yaslandığımız 1000 senelik uygarlık hareketinin bugünkü teminatları, son 20 yılda ortaya konulmuş olan devrimlere omuz verenleriz. Buradan yeniden dile getiriyorum!
Biz kardeşçe yaşamayı, beraberlik ruhumuzu daima diri tutmayı başaran, en zor zamanlarda omuz omuza savaşım edebilen bir gençliğiz. Biz bu topraklarda yeşermenin, her rengiyle bu topraklarda var olmanın güzelliğine inandık. Gençleri harf harf ayıranlara, tek amacı onları istismar etmek olanlara unutamayacakları bir ders vermeye hazırlanıyoruz!

14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrardan Başkan seçecek ve AK Parti’yi üstün dereceli oyla iktidar yapacağız. Bundan en küçük şüphe duyanlara bu salon en büyük cevaptır. Sizleri muhabbet ve sevgiyle selamlıyor, bugün buradaki görkemli tablo için canı gönülden teşekkür ediyorum.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kılıçdaroğlu seçimi kazanırsa kabinede kimler olacak?Kılıçdaroğlu seçimi kazanırsa kabinede kimler olacak?
Evlat vahşeti! Annesini katletti, babasını ağır yaraladıEvlat vahşeti! Annesini katletti, babasını ağır yaraladı
 'Bizzat tanığıyım' diyerek yanıt verdi: 2018 seçimlerinde... ‘Bizzat tanığıyım’ diyerek cevap verdi: 2018 seçimlerinde…[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.