Buzdolabı Neden Hiç Çalışmıyor? Buzdolabı Hiç Çalışmama Arızası Nasıl Onarılır?

02.03.2023
Buzdolabı Neden Hiç Çalışmıyor? Buzdolabı Hiç Çalışmama Arızası Nasıl Onarılır?

Buzdolabı Neden Hiç Çalışmıyor? Buzdolabı Hiç Çalışmama Arızası Nasıl Onarılır?

Modern yaşam standartlarını belirleyen en temel teknolojilerden birisi olan buzdolabı, diğer tüm beyaz eşya teknolojilerinden farklı bir yapıya sahiptir. Çünkü buzdolapları uzun yıllar boyunca hiç durmadan prize bağlı bir şekilde çalışmaya devam eder. Yıl boyuna kesintisiz bir şekilde soğutma yaparak, içerisindeki ürünlerin taze ve iyi bir şekilde muhafaza edilebilmesine yardımcı olur. Buzdolabının hiç çalışmaması şeklindeki bir problemle de sıklıkla karşı karşıya kalınabiliyor. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimize gelen arıza bildirimlerinin önemli kısmında buzdolabının hiç tepki vermemesi yönünde şikayetler söz konusudur. Uzman tekniker kadromuz bu tip teknik buzdolabı arızaları konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Buzdolabı Neden Hiç Tepki Vermiyor?

Buzdolabınızın hiç tepki vermemesine neden olabilecek birden fazla olasılık bulunur. Bu olasılıkların kimisi kullanım hatasından kimisi de teknik bir arızadan kaynaklı olarak meydana gelir. Buzdolabınızın hiç tepki vermediği ve çalışmadığı bir durumda yapmanız gereken basit bazı kontroller bulunur. Bu kontrollerin en başında da tabii ki buzdolabınızın elektrik bağlantıları gelir. Buzdolabının prize takılı olup, olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca buzdolabınızın takılı olduğu prizde elektrik akımı olup, olmadığından emin olmalısınız. Tüm bu kontroller sonrasında buzdolabınızın hiç tepki vermemesine neden olacak etken belirleyemediyseniz, teknik bir arıza mevcuttur. Bu teknik arızanın belirlenebilmesi içinde Çekmeköy Arçelik Servisi profesyonel hizmetlerimize başvuru yapmalısınız.

Buzdolabınızın hiç çalışmaması sorununa neden olabilecek teknik arıza olasılıklarının başında strater atması gelir. Ayrıca buzdolabının yüzeyindeki aşırı ısınma durumundan da anlaşılabilen motor arızası söz konusu olabilir. Bunların haricinde ise kondanser ve soğutucu bileşenlerinde teknik bir arıza meydana gelmiş olabilir.  Buzdolabınızın içerisinde dolaşan tüm elektrik aksamının herhangi bir noktasında temassızlık, kısa devreye işlev kayıpları meydana gelmiş olma olasılıkları uzman teknikerlerimiz tarafından değerlendirilmektedir.

Buzdolabı Hiç Çalışmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Buzdolabınızın hiç çalışmaması sorununun çözümü için mutlaka genel kontrollerin ardından çözüm sağlayamadıysanız profesyonel Ataşehir Arçelik Servisi merkezi hizmetlerimize başvuru yapmalısınız. Alanında uzman tekniker kadromuz ile 7gün 24 saat adresinize süratle erişim sağlıyoruz. Böylelikle hiç kullanamadığınız buzdolabınız nedeniyle çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmamanızı sağlayabiliyoruz. Üstelik servisimizin 1 yıl garantili olan tüm buzdolabı tamir ve buzdolabı parça değişimi işlemleriyle her zaman güvenilir ve kaliteli bir servis hizmetinden yararlanabilmenize yardımcı oluyoruz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.