Diyarbakır’da çocuklardan Gazze’deki akranları için yürüyüş

12.11.2023
Diyarbakır’da çocuklardan Gazze’deki akranları için yürüyüş

[ad_1]

Diyarbakırlı çocuklar, İsrail’in Gazze’ye düzenlemiş olduğu saldırılarda yaşamını kaybeden akranları için yürüyüş gerçekleştirmiş oldu.

Diyarbakır'da çocuklardan Gazze'deki akranları için yürüyüş

AA


İsrail’in Gazze katliamına Türkiye’den tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Bir tepki de Diyarbakırlı çocuklardan geldi.

Diyarbakır’da düzenlenen “Büyük Adımlar Filistin Çocuk Yürüyüşü” için çocuklar ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla merkez Yenişehir ilçesindeki Selahaddin Eyyübi Külliyesi bahçesinde bir araya geldi.

“Biz büyüdükçe Kudüs özgürleşecek” ve “Kötülüğe karşı büyük adımlar” yazılı pankart açan çocuklar anne babaları nezaretinde Elazığ Caddesi güzergahından Dağkapı Meydanı’na kadar yürüdü.

Çocuklar sık sık “Gazzeli çocuklar oyun oynasın” sloganı attı.

Dağkapı Meydanı’nda çocuklar adına izahat icra eden 12 yaşındaki Baran Eken, uzakta olsalar da kalplerinin Gazzeli çocuklar için attığını belirterek, “Orada çocuklar umutsuzluğa kapılmıyor, ‘Tanrı bizimledir.’ diyor.” ifadesini kullandı.

“Güzel bir gelecek inşa edeceksiniz”

Gazze’deki küçüklere seslenen Eken, dünyanın dört bir tarafındaki insanların ve tüm Müslümanların onlarla dayanışma içinde bulunduğunu söylemiş oldu.

“Asla umutsuzluğa kapılma. Ne olursa olsun, ümit devamlı var. Bunu unutma. Siz Gazze’deki çocuklar, hakikaten güçlüsünüz. Savaşlar ve zorluklar insanları bir araya getirir ve bu karanlık günlerin sonunda güneş yeniden doğar. Hayal oluşturmayı ve geleceğe dair umutlar beslemeyi unutma. Bigün sulh içinde yaşayacak, güzel bir gelecek inşa edeceksiniz.” diyen Eken, Gazze’deki çocuklarla devamlı dayanışma içinde olacaklarını altını çizdi.

11 yaşındaki Beyza Yıldız da “Gazze” adlı şiir okudu.

Haber Deposu: Anadolu Ajansı (AA)

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.