Iğdır’da kızamık alarmı: Şüpheliler aşılanacak

07.04.2024
Iğdır’da kızamık alarmı: Şüpheliler aşılanacak

[ad_1]

Iğdır İl Sağlık Müdürü Abaset Bağcı, Dr. Nevruz Erez Devlet Hastanesi’nde görevli bir doktorun testlerinde kızamık görülmesi üzerine yaptığı açıklamada, “Suriye ya da Afgan uyruklu kişilerden bulaştığını düşündüğümüz kızamık vakaları için hastanede tedbir amaçlı filyasyon uygulamaya karar verdik. Şüpheli görülenler aşılanacak” dedi.

Iğdır'da kızamık alarmı: Şüpheliler aşılanacak

DHA

Iğdır’da 150’si doktor 480 sağlık çalışanın bulunduğu Dr. Nevruz Erez Devlet Hastanesi’nde acil serviste görevli bir doktorun testlerinde kızamık görülmesi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü olası bir salgın durumuna karşı harekete geçti.

Hastanenin bahçesine aşı ve triaj üniteleri kuruldu.

Hastanenin içindeki iki bölümde de izolasyon alanları oluşturuldu.

Hastaneye gelenler triaj ünitesinde kontrol edildikten sonra kızamık belirtisi yoksa kırmızı, yeşil ve sarı alanlara, kızamık belirtisi varsa izolasyon odalarına yönlendiriliyor.

“Şüpheli görülenler aşılanacak”

İl Sağlık Müdürü Abaset Bağcı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Suriye ya da Afgan uyruklu kişilerden bulaştığını düşündüğümüz kızamık vakaları için hastanede tedbir amaçlı filyasyon uygulamaya karar verdik. Hastane bahçesine kurulan çadırlarda muayenesi yapılanlarda şüpheli görülenler aşılanacak” diye konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.