İmplant Nedir, Nasıl Yapılır?

04.02.2023
İmplant Nedir, Nasıl Yapılır?

Genel kapsamda implant tedavisi eksik dişlerin yerine konması maksadıyla çene içerisinde yerleştiren çoğunlukla vida şeklinde yapay bir diş kökü olarak bilinir.

Yaş olarak 18 yaşını doldurmuş ve kemik gelişimi evresini tamamlamış bütün hastalar implant tedavisi yaptırabilirler.

İmplant Diş Kimler İçin Uygundur?

Sağlam bir yapısı olan ve uzun yıllar kullanım imkânı sunan implant uygulamasında üst yaş sınırı bulunmuyor. Ayrıca şeker yüksek tansiyon hemofili ve otoim hastalık gibi sistemik hastalığı olmayan her bir aday için uygun bir tedavidir.

İmplant Diş Faydaları Nelerdir?

Görünüm yönünden kendi dişleriniz gibi görünen bir diş tedavisidir. İmplant tedavisi kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandıkları için kalıcı bir diştir.

İmplant Diş Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastaya implant tedavisine uygulamasını yapacak olan doktor deneyimi bu aşamada oldukça önemlidir. Tedavi öncesinde implant ağızda kaldığı sürece diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. İmplantın çene kemiği ile tam birleşmesini sağlamak için ilk 3 ay ve 6 ay boyunca implant üstüne gelen yüklerin en az olması gerekir.

İmplant Diş Tedavisi Kaç Aşamadan Oluşur?

Genellikle implant tedavisi eksik dişlerin yerine vidalama ile yenilerinin yapılma işlemidir. İmplant takılmasında uygulanan 2 aşama vardır. Bunlardan ilki diş hemen çekilir ve yerine implantlar uygulanır. İkincisi ise diş çekimi yapılır ve çekilen bölgenin belli bir süre iyileşmesi beklendikten sonra uygulanır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

İlk olarak gülüş tasarımı için hastanın estetik beklentilerinin doğru bir şekilde anlaşılması ve ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemek çok önemlidir. Hastanın ağzından alınmış ölçüye göre hazırlanan modeller üzerinde sorunlar belirlenir ve planlamaları yapılır. Herhangi bir sorumlu kalmadığında hastaya uygulanır.

Gülüş Tasarımı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Her hastanenin estetik ihtiyacı farklı olacağından yapılacak olan gülüş tasarımı işlemleri kişiye özel bir şekilde belirlenir. İlk önce çürük olan dişler tedavi edilir ve diş eti hastalıkları tedavisi yapılır. Diş eksiklikleri implant tedavisi ile giderilir. Gerek görülmesi durumunda zirkonyum kaplama ve ortadan dik tel tedavileri uygulanır.

Gülüş Tasarımı Tedavi Fiyatları

Genel kapsamda gülüş tasarımı fiyatları hastanın estetik ihtiyacına göre belirlenir. Her hastaya uygulanacak tedavi birbirinden farklıdır.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Uygulanır?

Mevcut dişler de herhangi bir zarara neden olmadan zirkonyum kaplama özel olarak ölçüsü alınır ve hastanın ağız yapısına göre laboratuvar ortamında tasarlanır. Özel diş kaplama yapıştırıcıları ile dişe yapıştırılır ve daim olarak kalacak şekilde uygulanır.

Zirkonyum Kaplama Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplama avantajları doğal ve gerçeğe yakın kaplama çeşidinden biri olarak bilinir. Özellikle estetik kaygılarından dolayı dişine kaplama yaptırma konusunda çekincesi olan hastalara hitap eden zirkonyum kaplamaneredeyse kaplama olduğunu belli etmeyecek kadar doğal ve gerçek diş görünümü yansıtır.

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

Son senelerde sıklıkla kullanılan zirkonyum kaplama tedavisi 18 yaşını doldurmuş bireyler için uygundur. Ayrıca, zirkonyum kaplama uygulanmasında üst yaş sınırı söz konusu değildir.

Zirkonyum Kaplama Yaptıranlar Memnun Mu?

Zirkonum ya kaplama yaptırmış olan hastaların pek çoğu kullanışlı olması ve görünüm açısından gerçek dişe benzemesi nedeniyle çok memnun olduklarını ifade ederler.

Zirkonyum Kaplama Sırasında Ağrı Olur Mu?

Zirkonyum kaplama tedavisinde uygulanacak olan diş düzeltme esnasında ağrı olmaması için hafif bir sedasyon uygulanır. Tedavinin tam tamamlanma süresi içinde hassasiyet olmaması için geçici kaplama uygulanır.

Zirkonyum Kaplama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum kaplama süresi yaklaşık olarak bir hafta içinde tamamlanır. Hastanın diş ölçüsü alınarak laboratuvar ortamında tasarlanır. Ayrıca, zirkonyum kaplama hastaya bir iki defa denenir.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.