İzmir Kent Hastanesi yarın açılıyor

16.10.2023
İzmir Kent Hastanesi yarın açılıyor

[ad_1]

İzmir Kent Hastanesi, 16 Ekim Pazartesi günü hasta kabulüne başlıyor. Mevzuyla ilgili izahat meydana getiren Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Yarın, İzmir için sağlıkta yeni bigün olacak. İzmir Kent Hastanesi hayırlı olsun” dedi.


ensonhaber.com


Türkiye’ye sıhhat alanında derslik atlatan kent hastanelerinin yapımı devam ediyor…

Sıhhat alanında meydana getirilen bu emekler ise dünya tarafınca da yakından takip ediliyor.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, sık sık meydana getirilen emek harcamaları ve yeni getirilen uygulamaları duyuruyor.

Bu uygulamalar ve hastaneler, Türkiye’nin sıhhat alanında geçmişten bugüne dek olan değişimini de gözler önüne seriyor.

2 bin 60 yataklı İzmir Kent Hastanesi’nin inşaatı tamamlandı ve açılışa hazırlanıyor.

İzmir Kent Hastanesi hasta kabulüne başlıyor

Hastane, ileri tıp teknolojilerine ve gelişmiş olanaklara haiz.

Toplam kapalı alanı 628.015 metrekare olan hastanede 337 poliklinik, 54 ameliyathane, 374 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı bulunuyor.

İzmir Kent Hastanesi, Genel Hastane ile beraber Hanım Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kalp Damar ve Kardiyoloji Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi, Adli Psikiyatri Hastanesi, Kemik İliği Merkezi, Organ Nakli Merkezi, İnme Merkezi, Uyku Merkezi ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezini içeriyor.

Bakan Koca duyurdu

Toplumsal medya hesabından izahat meydana getiren Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Kent Hastanesi’nin pazartesi günü hasta kabulüne başlayacağını duyurdu.

Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

İzmir Kent Hastanesi, yarın hasta kabulüne başlıyor.

2.060 yataklı İzmir Kent Hastanesi, ileri tıp teknolojilerine ve gelişmiş olanaklara haiz. Toplam kapalı alanı 628.015 metrekare. Hayata yaşam katan sıhhat devriminin ürünü olan hastanemizin 337 Polikliniği, 54 Ameliyathanesi, 374 Yoğun Bakım Yatağı, 30 Diyaliz Yatağı bulunuyor.

İzmir Kent Hastanesi, Genel Hastane ile beraber Hanım Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kalp Damar ve Kardiyoloji Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi Hastanesi, Adli Psikiyatri Hastanesi, Kemik İliği Merkezi, Organ Nakli Merkezi, İnme Merkezi, Uyku Merkezi ve Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezini içeriyor. Yarın, İzmir için sağlıkta yeni bigün olacak. İzmir Kent Hastanesi hayırlı olsun.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.