Meral Akşener’den ‘yitik para’ açıklaması: İspat ederlerse politikayı bırakıyorum

18.11.2023
Meral Akşener’den ‘yitik para’ açıklaması: İspat ederlerse politikayı bırakıyorum

[ad_1]

Parti içindeki yolsuzluk iddialarına ilişkin konuşan Meral Akşener, hesaplarının denetim edildiğini söylemiş oldu. Akşener devam eden ifadelerinde ise “Benim ve ailemin belediyelerle işi gücü yok” dedi.

Meral Akşener'den 'kayıp para' açıklaması: İspat ederlerse politikayı bırakıyorum

ensonhaber.com


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısında mühim
açıklamalarda bulunmuş oldu.

Son zamanlarda partisinde yaşanmış olan istifalara ilişkin konuşan Akşener, yitik para iddialarına dair de izahat yapmış oldu.

İstifa eden milletvekillerine sitem eden Akşener, “Vekil seçilirken bir sorununuz yoktu” ifadesini kullandı.

İyi Parti, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinden sonrasında toparlanamazken, 8 değişik şahıs aralıklarla partiden çekilme ettiğini duyurdu.

Sitem eden Akşener, çekilme edenleri incitecek ifadeler kullanmadığını da sözlerine ekledi.

Akşener ek olarak, oğlunun ve eşinin hesaplarının denetim edildiğini de açıklayarak, belediyelere seslendi.

“İstifa edip gidenleri incitecek cümle kullanmadım”

Meral Akşener’in konuşmasından öne çıkan satır başları şu şekilde;

Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Anayasa’nın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, bu ülkeyi refaha ve feraha çıkarmak için bir yolculuğa çıktık. Dün akşam televizyonlara bakarken Sözcü televizyonunda bir şey gördüm.

Sorular oldukça inciticiydi. Partimizde 8 şahıs değişik aralıklarla çekilme etti. Demek ki bazı şeyleri anlatmak farz oldu. Ben asla çekilme edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim. Biz hiçbir süre kavgaya girmedik.

Yitik para iddiaları hakkında konuştu

Benim değil, oğlumun ve eşinin hesaplarının denetim edilmiş olduğu gayri resmi bildirildi. Bu doğru bir informasyon. Biz ilgili bankaya müracaat ettik, şimdi o gayri resmi informasyon resmi hale gelecek.

Buradan dün meydana gelen sorulara son bir yanıt vereyim, benim, oğlumun, gelinimin, yeğenlerimin, çocukluk arkadaşlarımızın, hiçbirinin bu ülkenin hiçbir belediyesiyle ne AK Parti belediyesiyle ne CHP belediyeleriyle herhangi bir irtibatı, iltisakı, işi, gücü yoktur. Bunu kanıtlama edemeyen onursuz oğlu şerefsizdir. İspat edilmiş olduğu takdirde de ben bu politikayı tümden bırakacağım.

Buradan belediye başkanlarına sesleniyorum, ben bu işlerde olmadığıma gore, eğer partimizde bu manada iş güç icra eden var ise bunlar belediye başkanlarının bilgisi dahilinde midir?

Sözcü’de, Halk TV’de, TELE1’de tebessüm edilerek sorulan soruların cevaplarını ben kendimle ilgili verdiğime gore şimdi ilgili belediye başkanlarına sormalarını talep ediyorum.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.