Meral Akşener’den parlamenter sistem açıklaması: Bu seçimden sonrasında eğer herhangi bir yanlışlık olursa…

12.04.2023
Meral Akşener’den parlamenter sistem açıklaması: Bu seçimden sonrasında eğer herhangi bir yanlışlık olursa…


İYİ Parti önder Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) Yenikapı Mimar Kadir Topbaş Şov ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Muhtarları İftar Programı’na katıldı. Burada konuşan Akşener, mahalledeki bir kişinin, herhangi bir ihtiyacı olduğunda muhtar vesilesiyle bu ihtiyacını karşıladığını, muhtarın mahalledeki herkesi tanıdığını ve aileler arasındaki sorunların çözümüne katkıda bulunduğunu söylemiş oldu.

İçişleri Bakanı olduğu dönemde muhtarların ziyaretine geldiklerini ve kendisinden yeşil geçişlik istediklerini ifade eden Akşener, “Hey gidi günler hey. O gün milletin oylarıyla seçilmiş, o seçilmişliğin saygısını gören muhtar, bugün tüm yetkileri, tüm kontakt kaynakları elinden alınmış, o verilen büyük oya karşın etkisiz hale getirilmiş bir millet temsilcisidir. Bizim yapmamız ihtiyaç duyulan ve yapacağımız şey şu: Normal olarak ekonomik olarak her türlü eksiğin, gediğin giderilmesi lazım fakat Fak Fuk Fon’un mahallenizde dağıtımını siz (muhtarlar) yapacaksınız.” diye konuştu.

AA-20230411-30824676-30824665-IYI_PARTI_GENEL_BASKANI_AKSENER_ISTANBUL_MUHTARLARI_IFTAR_PROGRAMINDA_KONUSTU

“SİZİN ELİNİZDEN BÜTÜN YETKİLER ALINDI”

Mahallede kayıt olma zorunluluğunun muhtarlıkta olacağını belirten Akşener, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Gidip nüfus müdürlüğünden kağıt alıp sizi çırak çıkaramayacak asla kimse. Siz vereceksiniz onu. Şu sebeple o vakit bileceksiniz hırlı mıdır hırsız mıdır, uyuşturucu satıcısı mıdır… Siz bilirdiniz… İstanbul, büyük bir kent olmasına karşın 20 yıl evvel bu aşama uyuşturucu satıcısı mahallelerde, ara sokaklarda yoktu. Şimdi var. Şu sebeple sizin elinizden tüm yetkiler alındı, mahallenizde kimler yaşıyor bilme imkanınız yok. Mahallenizin yoksul fukarasının durumunu bilme imkanınız yok. Şu sebeple o keşmekeş hususi olarak yaratıldı. Niye? Şu sebeple Sayın Erdoğan ve arkadaşları seçilmişleri sevmiyor.”

14 Mayıs seçimlerinin önemine işaret eden Akşener, bu seçimin iki ittifakın birbirleriyle savaşım etmiş olduğu bir seçim şeklinde algılanmaması icap ettiğini kaydetti. Akşener, seçmeni velinimet olarak kabul ettiğini, seçmene hizmet ve proje üstünden ulaşılması gerektiğine inandığını dile getirdi.

Kapsayıcı bir dilin olması gerektiğine ve taban politikacılığına inandığını belirten Akşener, şimdiki sistemin, mahalledeki insanları tanıyan, data sahibi olan asla kimseyi istemediğini savundu.
AA-20230411-30824676-30824675-IYI_PARTI_GENEL_BASKANI_AKSENER_ISTANBUL_MUHTARLARI_IFTAR_PROGRAMINDA_KONUSTU

“PARTİSİNDE KİMSEYİ BIRAKMADI”

Meral Akşener, sözlerini şöyleki sürdürdü:

“Kamplaştırmak açısından konuşmuyorum fakat bu seçimden sonrasında eğer herhangi bir yanlışlık olursa tekrar parlamenter sistemi konuşacağımız, tekrardan, yeni baştan bir sistem kurmaya yönelik söz edebileceğimiz bir seviye ve dönem kalmayacak. Bilhassa AK Parti’li kardeşlerime seslenmek isterim. Bakın Erdoğan’ın seçildiğini varsayın. Son periyodu. Partisinde kimseyi bırakmadı fakat o 5 senenin sonunda bu sefer bu ucube sistem devam ettiğinde aynı yetkilerle ve uğranılan haksızlıkların, meydana getirilen yanlışlıkların oluşturduğu bir büyük öfkeli kalabalığın eliyle birisi seçilecek. O şahıs dünyanın en iyi insanı olsa dahi o yetkilerle bir yıl sonrasında kafayı yer.” Haftada 36 bin imza atılan bir seviye olamayacağını dile getiren Akşener, bu seçimde kesinlikle bu düzenin değiştirilmesi icap ettiğini sözlerine ekledi.

“TÜM MUHTARLARIMIZA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise her vatandaşın, sıkıştığında yada kendisini yalnız hissettiğinde çalacağı kapının en yakınındaki muhtar bulunduğunu söylemiş oldu.

AA-20230411-30824676-30824669-IYI_PARTI_GENEL_BASKANI_AKSENER_ISTANBUL_MUHTARLARI_IFTAR_PROGRAMINDA_KONUSTU

Muhtarlar mevzusunda yaptıkları çalışmalardan bahseden İmamoğlu, ramazan ayında muhtarlara ciddi destek sağladıklarını ve belediye adına mahalledeki gerekseme sahibi vatandaşlara muhtarlar vesilesiyle ulaştıklarını söyledi.

Bu sistemi 5 senedir sürdürdüklerini kaydeden İmamoğlu, “Bizimle ortaklık icra eden tüm muhtarlarımıza yürekten teşekkür ediyorum.” dedi. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ankara'da dikkat çeken görüntü! Bakanlar Togg'la geldiAnkara’da dikkat çeken görüntü! Bakanlar Togg’la geldi
AK Partili Tomakin hakkında karar verildi!AK Partili Tomakin hakkında karar verildi!
Erdoğan ile Selçuk Bayraktar arasındaki diyalog gündem oldu!Erdoğan ile Selçuk Bayraktar arasındaki diyalog gündem oldu!YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.