Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

20.03.2023
Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide botoksu Mersin şehrinde yapılan mide botoksu işlemi çok yaygın olarak kullanılan bu tedavi yönteminin nasıl yapıldığı merak konusu uyandırmaktadır. Mide botoksu işlemi ameliyathane ortamında yapılıp herhangi bir kesim işlemi yapılmadığı için güvenilir bir tedavi yöntemidir. Obezite ile sorunlar yaşayan kişilerin son zamanlarda sıklıkla kullandığı bu yöntem sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yarayan gastrokopik bir yöntemdir. Midenin giriş ve çıkış olmak üzere her iki yönüne de yapılan bir işlemdir.

Mideye yapılan bu iki yönlü işlem sonrasında yenilen yemeklerin midede daha uzun süre kalmasına sebep olur. Mideye giren yemeklerin yavaş yavaş mideden çıkmasından dolayı metabolizma sürekli çalışır durumda bu yüzden de midede uzun süreli tokluk hissi veriyor. Bu işlemden sonra hasta daha az öğün tüketimine gider ve midenin uzun süreli çalışması durumunda metabolizma da hızlanır ve kilo verme işlemi sürekli bir halde devam eder.

Mide Botoksu Kilo Verdirmede Garantisi Varmıdır?

Son zamanlarda çok yaygın olmasına rağmen mide botoksu da dahil olmak üzere hiçbir kilo verdirme programlarında, ameliyatlarında kesin bir garantisi yoktur. Mide botoksu uygulanan hastalarda iştah azaltıcı etkisi olmakla beraber hasta yediği içtiği şeylere dikkat ederek kilo vermeye başlar ama çok fazla karbonhidrat ve sağlıklı besinler tüketirse bu işlem başarılı olmaz. Bu yüzden de mide botoksu işlemi yapıldıktan sonra hastaya uygun bir diyet programı ile kilo verdirip bu işlemin başarılı olmasına olanak sağlanır. https://mersinobeziteameliyati.com/mide-botoksu-ameliyatsiz/ sitesinden de gerekli tüm bilgiler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.