Özgür Hususi kimdir, nereli, kaç yaşlarında? CHP Genel Başkan Talibi Özgür Hususi ne mezunu? İşte yaşamı

05.11.2023
Özgür Hususi kimdir, nereli, kaç yaşlarında? CHP Genel Başkan Talibi Özgür Hususi ne mezunu? İşte yaşamı

[ad_1]

Özgür Hususi nereli, kaç yaşlarında sorularının yanıtı, Hususi’in CHP Genel Başkanı Talibi olması sebebiyle yoğun bir halde sorgulanıyor. 38. Olağan Kurultay’da Kemal Kılıçdaroğlu ile yarışan CHP Manisa Milletvekili Hususi’in ne mezunu olduğu ve yaşamı araştırılıyor. İşte CHP Genel Başkan Talibi Özgür Hususi ile ilgili bilinmeyenler…

ÖZGÜR ÖZEL KİMDİR?

Özgür Hususi, 1974 senesinde Manisa’da dünyaya geldi. İzmir Bornova Anadolu Lisesi Almanca Kısmı ve Manisa Lisesi’nde orta ve lise öğretimini, Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı.

1999 senesinde özgür eczacılığa başlamış olan Hususi, Manisa Eczacı Odası’nda, 2001-2007 yılları aralığında bir dönem Genel Sekreterlik ve iki dönem Oda Başkanlığı görevlerinde bulunmuş oldu. Aynı yıllarda Manisa Bilimsel nitelikli Odalar Birliği Dönem Sözcülüğü ve Başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu zamanda Manisa Cumhuriyet Mitingi’nin düzenleyiciliği ve sözcülüğünü yapmış oldu. Eczacı Özgür Hususi, Oda Başkanlığı döneminde hayata geçirdiği toplumsal ve çevre projeleri ile çeşitli ödüller aldı.

ezgif.com-webp-to-jpg (19)

Internasyonal Eczacılık Federasyonu, Avrupa Birliği Eczacılık Grubu, Avrupa Eczacılık Forumu şeklinde internasyonal örgütlere üyeliği ve Türkiye delegeliği bulunan Hususi, 163 tane kurultay ve konferansta yazılı ve sözlü bildiri, sunum ve açık oturum yöneticiliği yapmıştır.

29 Mart 2009 mahalli seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Belediye Başkan talibi olan Özgür Hususi, 33. Olağan Kurultay’da ve 15. Muhteşem Kurultay’da Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İli Delegesi olarak vazife yapmış oldu.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ MERKEZ HEYETİNE SEÇİLDİ

2007 yılı ve 2009 yılı Aralık aylarında meydana getirilen seçimlerde Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetine seçildi. Türk Eczacıları Birliği’nde bir dönem Saymanlık, iki dönem Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü. 10.03.2011 tarihinde Milletvekili Talibi olmak suretiyle görevinden çekilme etti. 12 Haziran 2011 tarihinde meydana getirilen Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa milletvekili olarak seçildi.

24., 25., 26., 27.,28. dönemlerde Manisa Milletvekili olarak seçildi. Sıhhat, Aile, Emek verme Ve Toplumsal İşler Komisyonu, SOMA Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, CHP Ceza Evlerini İzleme Ve İnceleme Komisyonu ve CHP Üniversitelerin Ve Öğrencilerin Sorunlarını Araştırma Komisyonu’nda vazife aldı.

ezgif.com-webp-to-jpg (18)

18.CHP Muhteşem Kurultayı’nda parti meclisi üyesi seçildi. Grup Başkanvekilliği görevini üstlenene kadar bu görevini sürdürdü.

    1. ve 27.dönemde CHP Grup Başkanvekili olarak vazife yapmış oldu, 28.dönemde Grup Başkanı olarak görevini sürdürüyor.

Anne ve babası emekli öğretmen olan Özgür Hususi, eczacı Didem Hususi ile evlidir ve İpek isminde bir kızları vardır.

Günün önemli manşetleri
ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
CHP'de seçim ikinci tura kaldı! Oylama sırasında atılan SMS ortalığı karıştırdıCHP’de seçim ikinci tura kaldı! Oylama esnasında atılan SMS ortalığı karıştırdı
Dışişleri Bakanlığı'ndan Blinkent açıklaması!Dışişleri Bakanlığı’ndan Blinkent açıklaması!
Tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edilen Dilan Polat ifadesi sırasında baygınlık geçirdiTutuklanma talebiyle adliyeye sevk edilen Dilan Polat ifadesi esnasında baygınlık geçirdi[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.