Son dakika | Erdoğan’dan ‘Yeni ürünlerle tüm dünyanın huzuruna çıkacağız’ mesajı! “Bugünden itibaren daha büyük hedeflere yelken açtık”

29.07.2023
Son dakika | Erdoğan’dan ‘Yeni ürünlerle tüm dünyanın huzuruna çıkacağız’ mesajı! “Bugünden itibaren daha büyük hedeflere yelken açtık”

[ad_1]

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜYAP Fuar Merkezi’nde, İDEF’23 16’ncı Internasyonal Müdafa Sanayii Fuarı Kapanış Töreni’ne katıldı. Törendeki konuşmasında müdafa sanayii alanında atılan adımlara değinen Erdoğan, İDEF Fuarı’ndaki iş görüşmelerine dair de informasyon verdi. Erdoğan’ın “Ülkemiz tıpkı insani yardımlar şeklinde müdafa sanayii iş birliklerinde de Türkiye modelini geliştirmiştir. Bizim hedefimiz bir tek muhataplarımıza ürün satmak değil. Biz orta ve uzun vadeli ortaklıklar kurma hedefindeyiz” mesajı da dikkat çekti.

AA-20230728-31789281-31789280-IDEF23_16NCI_ULUSLARARASI_SAVUNMA_SANAYII_FUARI_KAPANIS_TORENI

IDEF 23’TE 5 BİN İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın törendeki konuşmasından satır başları şöyleki:

“Kamu-özel sektör arasındaki yakın iş birliğini önemini burada bir kez daha gördük. Fuarımıza bu yıl ilgi oldukça yüksek. Dünyanın 81 değişik ülkesiyle beraber NATO, Afrika Birliği ve Türk-Amerikan İş Konseyi’nden katılım oldu.

Türk müdafa sanayiinin adeta görücüye çıkmış olduğu fuar süresince değişik kategorilerde 200’e yakın sistem ve alt sistemin tanıtımı yapılmış oldu. IDEF 23 iş bağlantıları açısından da oldukça verimli geçti. Şimdiye kadar 5 bin iş görüşmesi gerçekleştirildi.

AA-20230728-31789281-31789278-IDEF23_16NCI_ULUSLARARASI_SAVUNMA_SANAYII_FUARI_KAPANIS_TORENI

“YENİ ÜRÜNLERLE TÜM DÜNYANIN HUZURUNA ÇIKACAĞIZ”

Bugünden itibaren daha büyük hedeflere yelken açtık. Önümüzde oldukça iyi değerlendirmemiz ihtiyaç duyulan 2 senemiz bulunuyor. Bu süreyi kamusu ve hususi sektörüyle en verimli şekilde kullanacağız. Sektörün gereksinimlerini tespit edip emsalsiz çözümler gerçekleştireceğiz. Ürün yelpazesiyle beraber rekabeti de artıracağız. Kendi alanında çığır açan ileri teknolojiye haiz yeni ürünlerle tüm dünyanın huzuruna çıkacağız.

“KAT ETTİĞİMİZ MESAFE, NELER YAPABİLECEĞİMİZİN MÜJDECİSİ”

Yalan tüccarlarına asla kulak asmayacağız. Hedeflerimize odaklanarak bir sonraki IDEF’i her bakımdan sektörümüz açısından yeni bir sıçrama tahtası haline getireceğiz. Türk müdafa sanayinin görücüye çıkmış olduğu fuar (IDEF’23) süresince 200 sistemin tanıtımı yapılmış oldu. 4 gün devam eden fuara 81 ülke katıldı, 100 bini aşkın ziyaretçi ağırlandı.

Korkaklar zafer anıtı dikemez. İnanmış yüreklere kimse set çekemez. İman var ise imkanda vardır. Bu anlayışla hareket ederek 21 yıl ilkin müdafa sanayiinde imgesel kurulamayan nice başarılara imza attık. Son 21 yılda başardıklarımıza bakarak iddialı konuşuyoruz. Müdafa sanayiinde kat ettiğimiz mesafe neleri yapabileceğimizin müjdesidir. Müdafa sanayii alanında kat ettiğimiz mesafe neleri yapabileceğimizin de müjdecisidir.

2

“BİZE VE ÜLKEMİZE YAKIŞMAYAN BU TABLOYU TERSİNE ÇEVİRDİK”

Gün oldu, terörle savaşım için istediğimiz 1 İHA’yı bile bizlere vermediler. Tabancayı bizlere vermediler. Şimdi bizlere tabanca vermeyenlere biz kendi Canik tabancılarımızı veriyoruz. Gün oldu parasını ödediğimiz malzemelerin tedarikini bile yapmadılar. Bizlere devamlı güçlük çıkardılar, yolumuza devamlı takoz koydular. Müdafa sanayiinde attığımız kesin ve cesurlu adımlarla bizlere ve ülkemize yakışmayan bu tabloyu tamamen tersine çevirdik.

Müdafa sektörümüzün önünü her boyutuyla sonuna kadar açtık, yenilikçi fikirleri hayata geçirmeyi cazip hale getirdik. 21 yıl ilkin imgesel dahi kurulamayan nice müdafa ürününe imza attık.

“AMACIMIZ SADECE MUHATAPLARIMIZA ÜRÜN SATMAK DEĞİL”

Müdafa sanayiinde tam bağımsız Türkiye hedefimize ulaşıncaya kadar durmadan emek vermeyi sürdüreceğiz. Ülkemizin müdafa şeklinde stratejik ve zor bir alanda yazdığı başarı hikayesi dünyanın öteki devletlerine de esin kaynağı oluyor. Tabanca teknolojilerini ellerinde tutan kimi güçlerin ülkemize yönelik hazımsızlıklarının arka planında bu hakikat var. Karşıcılık partilerinin müdafa endüstri hamlelerimize balçık atmasının sebebi de budur. Ülkemiz tıpkı insani yardımlar şeklinde müdafa sanayii iş birliklerinde de Türkiye modelini geliştirmiştir. Bizim hedefimiz bir tek muhataplarımıza ürün satmak değil. Biz orta ve uzun vadeli ortaklıklar kurma hedefindeyiz.

1

3 ay ilkin hangardan çıkardığımız KAAN’ı inşallah yıl sonunda havada da göreceğiz.

Önümüzdeki dönemde hedefimizi müdafa sanayii ekosistemimizin güçlendirilmesi olarak belirledik.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD'yi etkisi altına aldı: 190 milyon kişi etkilendi!ABD’yi tesiri altına aldı: 190 milyon şahıs etkilendi!
İzmir'de evde çıkan yangında 1 kişi öldü!İzmir’de evde çıkan yangında 1 şahıs öldü!
Trabzon'da yorgun mermi dehşeti!Trabzon’da bitkin mermi dehşeti![ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.