SON DAKİKA | İmamoğlu ilk kez bu kadar net ileti verdi! Açık açık duyurdu: “Cemiyet CHP’de önder değişmesini istiyor”

28.07.2023
SON DAKİKA | İmamoğlu ilk kez bu kadar net ileti verdi! Açık açık duyurdu: “Cemiyet CHP’de önder değişmesini istiyor”

[ad_1]

Son dakika: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “CHP’de değişiklik, Türkiye’de değişiklik, İktidar için değişiklik” için yurttaşlardan gelen önerileri toplumsal medya hesabından paylaştı. İmamoğlu, “Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan her insana oldukca teşekkür ederim. Gelen tavsiyeler ve yorumlar şu mevzularda belirginleşti” dedi.

Söz mevzusu siteyi 1 milyondan fazla yurttaşın ziyaret ettiğini ve 100 binden fazla yurttaşın da değişiklik ile ilgili görüşlerini ilettiğini duyuran İmamoğlu, “Cemiyet, CHP’de önder ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem dönem hem vizyon ekseninde olmasını istiyor” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun paylaşımı şöyleki:

“4 Temmuz’da “CHP’de değişiklik, Türkiye’de değişiklik, İktidar için değişiklik” mevzusunda yurttaşlarımızın görüş ve önerilerini almak için http://iktidaricindegisim.org adıyla bir internet sayfası oluşturduk. Çağrımıza uyarak Türkiye coğrafyasının her köşesinden ve 6 kıtadan “İktidar İçin Değişiklik” sayfamızı 1 milyondan fazla vatandaşımız ziyaret etti ve 100 binden fazla vatandaşımız değişiklik ile ilgili görüş ve önerilerini iletti.

Politika bilimi, sosyoloji ve yazışma uzmanlarından oluşan bir kurul yurttaşlarımızın görüş ve önerilerini; yaş, cinsiyet ve coğrafi lokasyon kırılımları ile inceledi. İletişim uzmanları NLP yöntemi ile duygu analizi yapmış oldu, semantik arama aracı ile mikro seviyede de analizler gerçekleştirmiş oldu.

“TOPLUM, CHP’DE LİDER VE YÖNETİMİNİN DEĞİŞMESİNİ İSTİYOR”

Bu çağrımıza destek olan ve katkı sunan her insana oldukca TEŞEKKÜR EDERİM. Gelen tavsiyeler ve yorumlar şu mevzularda belirginleşti:

Cemiyet, CHP’de önder ve yönetiminin değişmesini, bu değişimin hem dönem hem vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun gereksinimlerine uygun net bir vizyon ve politikalar belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekliyor.

Tabanla bağlantıların güçlenmesi, demokratik, hizmet odaklı bir karşıcılık yapısının, dilinin ve üslubunun oluşturulmasını bekliyor.

“YENİ BİR PARTİ YAPISI GÖRMEK İSTİYOR”

Değişiklik ve yeniliği kucaklayan, yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini, gençlerin güçlendirilmesini, talep ediyor.

İletişimi güçlendirmemizi, değişiklik vizyonumuzu duymak istiyor.

Ayakları yere basan bir politika benimsememizi, Mustafa Kemal Atatürk ilkelerine bağlı bir tutumu öne çıkarmamızı bekliyor.”

gfdgdg

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hakim ve savcı atamaları Resmi Gazete'de yayımlandıHakim ve savcı atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı
Çiftlikte yangın faciası! 33 büyükbaş hayvan can verdiÇiftlikte yangın faciası! 33 büyükbaş hayvan can verdi
Putin'in açılış konuşması yaptığı zirvede fotoğrafı çıktıPutin’in açılış hitabı yapmış olduğu zirvede fotoğrafı çıktı[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.