Tiguan’a elveda: Çinli Volkswagen Tayron geliyor!

26.04.2023
Tiguan’a elveda: Çinli Volkswagen Tayron geliyor!

[ad_1]

Alman otomobil üreticisi Volkswagen Avrupa için sevilen Tiguan modelini satıştan kaldırıyor. Meydana getirilen açıklamaya nazaran Tiguan’ın yerine Çinli FAW-VW ortaklığında üretilen Tayron satılacak. Temel olarak birbirine benzeyen modellerle ilgili detaylar haberimizde…

Çinli Volkswagen Tayron Avrupa’ya geliyor!

Çinli otomobil üreticisi FAW, Çin’in şu anda en büyük 3. otomobil üreticisi konumunda. Genel olarak hafifçe ve ağır vasıta üretimi icra eden FAW binek otomobil alanında da Hong Qi’yi üretti. Ek olarak şirket Volkswagen, Toyota ve General Motors ile üretim ortaklığına haiz. Doğrusu bu markaların Çin’e hususi modellerini FAW grubu üretiyor.

Volkswagen Tayron

Volkswagen ile üretim ortaklığını devam ettiren marka Tiguan’ın Çin versiyonu diyebileceğimiz Volkswagen Tayron’u üretiyor. Tayron Çin’de Avrupa’daki Tiguan şeklinde SUV aile otomobili konsepti ile müşteriler ile buluşuyor. Avrupa’ya geleceği bildirilen modelin bu pazardaki SUV seven ailelere hitap edeceği açıklandı.

Togg T10X’in ilk kazası ardından Bakan Varank’tan yedek parça açıklaması geldi!

Togg T10X’in ilk kazası peşinden Bakan Varank’tan yedek parça açıklaması geldi!

Togg T10X’in ilk kazasını yapması peşinden Bakan Varank aracın yedek parça ve servis noktaları ile ilgili açıklama yapmış oldu. İşte detaylar…

Volkswagen’in bu kararıysa basına sızdırıldı. Bunun peşinden marka içinden bazı adlar kısıtlıda olsa informasyon paylaşımı yapmış oldu. Modelin Avrupa’ya Tiguan’ın uzun mesafe aks versiyonlu Allspace modelinin yerini alacağı açıklandı. Doğrusu Tayron; Tiguan’ın üstünde, Touraeg’in altında bir konumda yer alacak. Geniş aileler tercih edecek şeklinde görülüyor. VAG grubu ailesinden en yakın rakibi ise Skoda Kodiaq modeli olacak.

Avrupa’ya Çinden gelmeyebilir!

Yeni Tayron ile ilgili bir diğeri iddia ise modelin Almanya’da üretilecek olması. Doğrusu Çin’de üretimi meydana getirilen Tayron’lar Çin pazarına sunulurken Almanya’da üretilecek olanlarsa Avrupa pazarında satılacak. Aracın üretiminin Volkswagen ile özdeşleşmiş Wolfsburg’da yapılması ümit ediliyor. Mevzuyla ilgili resmi bir açıklama hala gelmedi. İlerleyen günlerde netleşecektir.

Volkswagen Tayron

Volkswagen CEO’su Thomas Schäfer ise Tayron’un Avrupa pazarı için planlanan son içten yanmalı Volkswagen modeli olacağını belirtti. Modelin 2024 senesinde bahsi geçen bölgede piyasaya sürülmesi ümit ediliyor.

Volkswagen Tayron Türkiye tutarları ne olacak?

Mevzuyla ilgili kati bir informasyon yok. Yalnız fiyatlarla ilgili bir tahmin yapmak mümkün. Aracın aynı ailedeki rakibi Skoda Kodiaq Türkiye pazarında satışta olan bir model. Tayron’un fiyatının Kodiaq ile yakın olması ihtimaller içinde. İşte Skoda Kodiaq tutarları:

Škoda Kodiaq Elite 1.5 TSI ACT 150 PS DSG ₺1.299.900
Škoda Kodiaq Premium 1.5 TSI ACT 150 PS DSG ₺1.394.900
Škoda Kodiaq Prestige 1.5 TSI ACT 150 PS DSG ₺1.634.900
Škoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI ACT 150 PS DSG ₺1.669.900
Škoda Kodiaq L&K Crystal 1.5 TSI ACT 150 PS DSG ₺1.829.900
Škoda Kodiaq Sportline 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4×4 ₺2.499.400
Škoda Kodiaq L&K Crystal 2.0 TDI SCR 200 PS DSG 4×4 ₺2.649.400
Škoda Kodiaq RS 2.0 TSI 245 PS DSG 4×4 ₺2.759.400

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.