Bülent Arınç’tan ‘manidar’ AK Parti paylaşımı: “Kendini evin en mühim parçası sayanlar…”

15.08.2023
Bülent Arınç’tan ‘manidar’ AK Parti paylaşımı: “Kendini evin en mühim parçası sayanlar…”


  1. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti’nin 22. müessese yıl dönümü sebebiyle bir bildiri yayımladı. Toplumsal medya hesabı üstünden paylaşmış olduğu mesajında Arınç manidar ifadeler kullandı. AK Parti’den ‘Evimiz’ diye bahseden Arınç “Süre içinde ustalardan bazıları başka evler inşa etmek istediler, çatının altından ayrılanlar oldu, heybesini alıp gidenler, kendini evin en mühim parçası sayanlar ve gittiğinde ev çöker diye düşünenler oldu” ifadelerine yer verdi.

“Bir ustamız vardı; oldukça iyi bir usta” vurgusunda bulunan Arınç, “Bu evin temellerini o şekilde sağlam attık ki karşılaşmış olduğu her güçlük karşısında dimdik ayakta kalmasını bildi. Yıkılmadı, dağılmadı…” dedi.

Arınç’ın dikkat çeken açıklaması şöyleki;

“Politika ve inşaat işçiliği küçümsenmeyecek derecede birbirlerine benzerler.

“ÇOK İYİ BİR USTAMIZ VARDI”

Bir ustamız vardı; oldukça iyi bir usta. Kısıtlı imkânlar ile bir ev inşa ediyordu. Ben bu işe işte bu evin inşaatında çalışanlara su taşıyarak, alınlarının terini silerek başladım. Sonrasında tuğla taşıdım, harç karmayı ve duvar örmeyi öğrendim.

Dedim ya oldukça iyi bir ustamız vardı diye; bigün baktım ki bilmiş olduğu her şeyi öğretmiş bizlere. O gün anladım, istiyordu ki yeni ustalar yetişsin ve onu geçsin.

Ustamın inşa etmiş olduğu ev, çatısının altında oldukça büyük bir aile toplamıştı fakat artık bizlere yetmiyordu. Yetişen yeni ustalar toplandık ve oldukça daha büyük, oldukça daha geniş çatısı olan bir ev inşa etmeye karar verdik.

thumbs_b_c_defc4bf6339685282e863bdadcd2e3f4

Temelini attık, direklerini diktik sonrasında da çatısını kondurduk. Bu çatının altında toplananlardan kimi ustalık yapmış oldu, kimi tuğla taşıdı, kimi duvar ördü, kimisi de çalışanlara su taşıdı. Hepimiz fakat hepimiz alın terini ve alın terini ortaya koydu.

“BU EVİN TEMELLERİNİ ÖYLE SAĞLAM ATTIK Kİ…”

Bu evin temellerini o şekilde sağlam attık ki karşılaşmış olduğu her güçlük karşısında dimdik ayakta kalmasını bildi. Yıkılmadı, dağılmadı…

“GİTTİĞİNDE EV ÇÖKER DİYE DÜŞÜNENLER OLDU”

Süre içinde ustalardan bazıları başka evler inşa etmek istediler, çatının altından ayrılanlar oldu, heybesini alıp gidenler, kendini evin en mühim parçası sayanlar ve gittiğinde ev çöker diye düşünenler oldu fakat kaçırdıkları bir nokta vardı ki bu ev, şahıslardan daha büyük ve direkt Türk milletinin kendisi için inşa etmiş olduğu bir evdi.

Evin çatısını taşıyan kolonlar, hala yerli yerinde duruyor fakat vakit içinde yıpranmalar, çatlamalar da olmadı değil. Doğaldır, yaşamın akışına da ters değildir. Ustalar günü vardığında o kolonları onarır, ilk günkü haline getirir, binayı da daha nice seneler ayakta tutacak takviyeyi sağlarlar.

Bugün evimizin müessese yıl dönümü, çatımız geniş, gölgesinde bu milletin her bir ferdine yer var. Itimat var, refah var, inanç ve inanç var.

Evimizin inşasında taş üzerine taş koyan her insana sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Evimizin, AK Parti’mizin 22. doğum günü mübarek olsun”

FSDFSFG

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Beach club'a kurşun yağdıranlar 17 yaşında çıktı! Otomatik tabanca akrep ile yakalandılarBeach club’a kurşun yağdıranlar 17 yaşlarında çıktı! Otomatik tabanca akrep ile yakalandılar
Buzdolaplarına gizlenmiş 34 ceset bulunduBuzdolaplarına gizlenmiş 34 ceset bulunmuş oldu
Adana'da feci kaza! Sosyal medya fenomeni hayatını kaybetti, kahreden detay ortaya çıktıAdana’da feci kaza! Toplumsal medya fenomeni yaşamını yitirdi, kahreden detay ortaya çıktıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.