Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

15.04.2023
Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Tıp alanında rinoplasti olarak da tabir edilen burun estetikleri, burundaki şekil bozukluklarının giderilmesidir. Yöntemle birlikte burun ucu düşüklüğü,küçük burun büyütme,büyük burun küçültme ve burun içerisinde hasıl olan et parçacıkları yok etme gibi birçok işlemler gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetikleri daha kapalı rinoplasti yöntemi üzerinden uygulanır. Yöntemde açık ve kapalı olmak üzere toplamda 2 farklı uygulama söz konusudur. Burun kanatlarından kesiler açılarak buradan burun içerisine giriş sağlanır. Hemen akabinde ise burun içerisinden kemik veya kıkırdak dokusu özel cihazla törpülenir. Bu işlem sırasında burun içerisinde etler varsa etler de özenle alınır. Böylece hastada daha sağlıklı nefes alışverişi sağlanır.

Burun Estetiğinde Dikkat Edilecekler

En çok uygulanan estetik işlemleri arasında burun estetiği yer alır. İşlem üzerinden burundaki çeşitli şekil ve işlev sorunları giderilir. Böylece hastanın daha kaliteli bir yaşama sahip olması sağlanır. Burun estetikleri geçmişten günümüze dek aralıksız olarak uygulanır. Bu nedenle burun estetiği en çok tavsiye edilen işlemler listesinde yer alır.

Burun estetiklerinde yüksek başarılar elde edilmesi açısından dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntılar söz konusudur. İlk olarak profesyonel bir estetik ve plastik merkezi tercih edilmelidir. İkinci olarak da rinoplasti ameliyatının uygun fiyattan yapılmasına dikkat edilmelidir. Böylece hastalar ekonomik anlamda avantajlı olabilir.

Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri daha çok burun yapı ve işlevinden memnun olmayan kadın ve erkeklere uygulanır. Burun içerisindeki etler sadece rinoplasti ameliyatı üzerinden alınabilir. Burun ucu sadece söz konusu ameliyat üzerinden kusursuz bir şekilde kaldırılır.

Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri daha çok burun ucu düşüklüğü,aşırı küçük ve büyük burun yapısı ve burun içerisinde et parçası olması durumlarında uygulanmalıdır.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun estetikleri öncesinde bilinmesi gerekenler önemlidir. İşlemin klinik merkezleri kalitesine göre sürecinin farklı olduğunun altını çizebiliriz. Bu nedenle rinoplasti ameliyatında mutlaka en kaliteli estetik ve plastik merkezi tercih edilmelidir. Söz konusu ameliyat en fazla 12 saat içerisinde tamamlanır.

Ameliyat sonrasında hastalar genellikle klinik merkezinde kalmasına gerek bulunmaz. Bu nedenle burun estetikleri ameliyatı bittikten 1-2 saat sonrasında hasta taburcu edilir. Burun estetiklerinde ameliyat sonrasında burun kenar veya üzerinde morluk veya ödemler meydana gelebiliyor. Bu durumda bazı ilaçlar verilir, verilen ilaçların düzenli olarak kullanılması önemlidir.

Burun estetikleri ameliyatları sabır gerektirir. Bu nedenle ameliyat sonrasında da hastaların mutlaka tamamen iyileşme sürecini sabırlı bir şekilde beklemelidir. Bu süreç 1 ila 4 ay aralığında olabiliyor.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiklerinden sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler söz konusudur. Ameliyattan sonraki ilk 30 günlük zaman dilimi son derece önemlidir. Bu süreç boyunca burun darbelerden korunmalı ve burun ile mümkün mertebede temas edilmemelidir. İşlemden 1 ay sonrası boyunca yüz ve göğüsüstü yatış pozisyonundan uzak durulmalıdır.

Ameliyat üzerinden buruna takılan burun tamponu sadece ilgili doktor tarafından alınmalıdır. Hastaların bu yönde eylemde bulunması gerekmez. Olası hafif düzeyde kanama görülmesi durumunda hastalar panik yapmamalıdır. Bu durumda doktora başvurması yeterlidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Hastalar burun estetiği fiyatları profesyonel doktor klinik merkezi sitesinden incelemelidir. Bu yönde rinoplasti ameliyat ücretlerinin her yıl rutin bir şekilde güncellendiğinin altını çizebiliriz. Bu nedenle de hastalar mutlaka burun estetikleri fiyatlarını takip etmesi tavsiye edilir. Diğer estetik işlemlerde olduğu gibi burun estetikleri ücretleri de klinikler ve şehirlerarası farklılık gösterir.

Bu nedenle de hastalar mutlaka en uygun fiyatlı klinik merkezlerinden rinoplasti ameliyatı yaptırması tavsiye edilir. Burun estetikleri randevuları direk olarak doktor sitesinden de alınabiliyor. Bu yönde hastalar tercihleri doğrultusunda site üzerinden de 7/24 rinoplasti ameliyat randevusu alabilir.

https://www.sapphirehealthclinic.com/tr/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.