CHP lideri Kılıçdaroğlu kahvehanede vatandaşlarla buluştu: Umutsuzluğa tutulmak bizim kitabımızda yoktur

10.07.2023
CHP lideri Kılıçdaroğlu kahvehanede vatandaşlarla buluştu: Umutsuzluğa tutulmak bizim kitabımızda yoktur


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Burada konuşan Kılıçdaroğlu, vatandaşların yaşamış olduğu sıkıntıları bildiğini, bu tarz şeyleri aşmanın mümkün bulunduğunu söylemiş oldu.

Ortak aklı egemen kılmanın önemine işaret eden Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı vererek kurulduğunu, bunun, tüm mazlum milletlere örnek bulunduğunu hatırlattı.

F0nDibHWcAAHvEQ

“KAZANAMADIK AMA DÜNYANIN SONU DEĞİL”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Umutsuzluğa tutulmak bizim kitabımızda yoktur. En zor şartlarda bile umudumuzu koruyacağız. Bu sebeple bizim umudumuz, daha güzel bir Türkiye’yi inşa etmek için, daha karamsar bir tabloyu hayata geçirmek için değil. ‘Emekliye 15 bin lira vereceğiz’ dedik. Verilebilir miydi? Verilebilirdi, niye verilmesin? 85 milyon insan bir avuç kişiye çalışıyor. Diyeceksiniz ki ‘Iyi mi oluyor bu iş?’ Şöyleki oluyor, devletten ihale alıyorsunuz, aldığınız ihale dolar bazında. Bir de güvence vermişler. Asla zarar etmeyeceksiniz. Dolar arttıkça sizde herhangi bir mesele yok. Biz ödüyoruz size. Bu tablonun oldukca iyi anlatılması lazım. Madem ülkücülerin kahvesindeyiz, ulusal paramız var değil mi? Adı ne? Türk lirası. Niye Amerikan doları geçerli oluyor? Niye devlet Türk lirası ile değil de Amerikan doları ile borçlanıyor? Bunun milliyetçilik neresinde? Bizim 6 okumuzdan birisi milliyetçilik. Türk lirası ise o bu ülkenin lirasıdır, bu ülkenin onurudur, şerefidir.”

F0nDibJXgAMxJZV

Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde çalıştıklarını, çalışanların vicdanlarının müsterih olacağını belirterek, “Çalıştık, ne yapsak? Aslolan hedefimiz ne? Kazanmak. Kazansaydık değişik bir şey olacaktı. Kazanamadık fakat bu dünyanın sonu değil. Meydana getirilen ilk seçim de değil, son seçim de değil.” diye konuştu.

“VATANDAŞI İKNA ETMEMİZ LAZIM”

Seçimi oldukca azca farkla kaybettiklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, “Vatandaşla oturacağız, konuşacağız. Bak kardeşim vermedin oy, eyvallah, ben seni suçlamıyorum. Bir ihtimal ‘bunlar daha iyilerini yaparlar’ dedin. Fakat şimdi o şekilde bir tablo yok. Sen de yaşıyorsun, görüyorsun. O süre bunun değişmesi lazım. Bizim vatandaşı ikna etmemiz lazım.” dedi.

F0nDibNWYAApWpQ
Vatan ve bayrağa söz ettirmeyeceklerini, bunların kırmızı çizgileri bulunduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Kendi vatanımızda, kendi bayrağımızın altında refah içinde yaşamak isteriz. Her insanın karnı doysun, memlekette gerçek demokrasi olsun isteriz. Tüm bunların hepsini yapmak mümkün.” değerlendirmesini yapmış oldu.

Kemal Kılıçdaroğlu, dış politikaya da değinerek, bu mevzuda son aşama dikkatli bir dilin kullanılması gerektiğine işaret etti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Muharrem İnce: Muharrem İnce: “Ikimiz de seçime gireceğiz”YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.