Her insanoğlunun alabileceği ucuz Apple Vision iyi mi olacak?

18.06.2023
Her insanoğlunun alabileceği ucuz Apple Vision iyi mi olacak?


Apple, haziran ayında WWDC 23 etkinliğini gerçekleştirmiş oldu. Etkinlik kapsamında sistem güncellemelerinin yanı sıra bazı yeni çıkan ürünlerini de tanıttı. Bu ürünler içinde en oldukca dikkat çekeni ise karma gerçeklik başlığı Apple Vision oldu. Fiyatıyla da büyük yankı uyandıran Apple Vision, son iddialara bakılırsa ucuz bir model ile gelebilir. Peki, ucuz Apple Vision iyi mi olacak?

Ucuz Apple Vision iyi mi olacak?

Apple, 5 Haziran günü Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2023) etkinliğini düzenledi. Şirket, etkinlikte işletim sistemi güncellemeleriyle birlikte birkaç yeni ürününü de tanıttı. Etkinlik kapsamında en dikkat çeken ürünlerden biri de Apple Vision oldu.

Herkesin alabileceği ucuz Apple Vision nasıl olacak

Karma gerçeklik başlığı Apple Vision, haiz olduğu özelliklerle büyük beğeni topladı. Yalnız başlık, özelliklerinin yanı sıra haiz olduğu fiyat etiketiyle de gündemde bomba tesiri yaratmayı başardı. Başlığın fiyatıyla ilgili çıkan yorumların arkasından yeni bir iddia ortaya çıktı.

Apple, Huawei yüzünden Vision Pro’yu iptal edebilir!

Apple, Huawei yüzünden Vision Pro’yu iptal edebilir!

Apple, Vision Pro gözlüğünün isim haklarında Huawei ağlarına takıldı. Huawei’nin 2019’da bu ismin haklarını almış olduğu bildirildi.

Söz mevzusu iddiaya bakılırsa şirket, ucuz Apple Vision üstünde çalışıyor. Bu söylentilerin arkasından yeni başlığın iyi mi olacağı da merak mevzusu oldu. Son bilgilere bakılırsa Apple, ucuz başlığın daha geniş kitlelere ulaşabilmesini sağlayacak. Bununla birlikte yeni gözlüğün adı “Vision” ya da “Vision One” olabilir.

Ek olarak Apple’ın bir sonraki gözlüğünün maliyetini azaltmak için bazı ayarlamalar gerçekleştiriyor. Bu düzenlemeler içinde daha 4K mikro-OLED ekran yerine düşük kaliteli ekran kullanma, daha azca güçlü yonga seti tercih etme, kamera sayısını azaltma ve dahili hoparlör yerine mekansal ses özelliği için AirPods kullanmayı gerektirme şeklinde opsiyonlar yer ediniyor.

Herkesin alabileceği ucuz Apple Vision nasıl olacak

Bunun yanı sıra şirket bazı temel özellikleri de korumayı planlıyor. Bunlar içinde ise harici EyeSight ekranı ve el takip sistemi yer ediniyor. Ek olarak Mark Gurman’ın iddialarına bakılırsa Apple, ucuz karma gözlüğünü 2025 yılının sonuna kadar piyasaya sürecek.

Mikro LED teknolojisi ile donatılan Apple Vision, yüksek performanslı göz takip sistemine haiz. Böylece şirket, kullanıcıya en iyi görüntü standardını sunuyor. Ek olarak şirket, karma gerçeklik gözlüğünde M2 işlemcisine ek olarak R1 isminde olan yeni işlemciye de yer veriyor. Gözlük, yüz tanıma özelliği olan Optic ID ile de ön plana çıkıyor.

Peki, siz ucuz Apple Vision hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.