İYİ Parti’de kurultay öncesi 81 il başkanından Meral Akşener’e destek açıklaması!

20.06.2023
İYİ Parti’de kurultay öncesi 81 il başkanından Meral Akşener’e destek açıklaması!


Hafta sonu üçüncü olağan büyük kongresini gerçekleştirecek olan İYİ Parti’nin il başkanlarından Meral Akşener’e destek açıklaması geldi.

“Yüce Türk Milletine” başlığı ile piyasaya sürülen destek deklarasyonunda şu ifadeler kullanıldı:

“İYİ Parti; Türkiye’yi tekrardan inşa etme ülküsüyle yola çıkmış binlerce vatanseverin bir araya gelmiş olarak yaşam verdiği, Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde kendini yetiştirmiş yürekli bir Türk hanımı olan Meral Akşener’i kurucu lideri ve Genel Başkanı olarak benimsemiş ve 25 Ekim 2017 tarihinde kurumsal kimliğini oluşturmuş siyasal bir partidir. Kuruluşundan bugüne değin, yüce Türk Milletinin umudu olan İYİ Parti’nin lideri, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, parti içi demokrasi anlayışının en güzel örneği olarak, genel seçim sonrası, 24 Haziran 2023 tarihinde 3. Olağan Kongresini hayata geçirmeye karar vermiştir. Kurultaydan, partimizin, birlik, beraberlik ve milletin umudu olma yolunda daha da güçlenerek çıkacağına, aynı azim ve cesaretle mücadeleye devam edeceğine olan inancımız tamdır. Bu inançla; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, demokrasi, hukuk, temel insan hakları, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadelede, ardında ve yanındayız.”

“ADAYIMIZ, AMASIZ, FAKATSIZ, LAKİNSİZ AKŞENER”

Tarihsel bir süreçten geçildiğine vurgu meydana getirilen deklarasyon metni şu şekilde devam etti:

“İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci de göz önüne alarak, vatanımızda yaşanmış olan kutuplaşmayı sonlandıracağına, partimizi iktidara taşıyacağına inandığımız Sayın Genel Başkanımıza kurultayda desteğimiz tamdır. Yapılacak olan kongrede Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 vilayetinin başkanları olarak, kurucu liderimiz, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i; amasız, fakatsız, lakinsiz Genel Başkan talibi olarak öneriyor, partimize gönül vermiş milyonlarca yol arkadaşımız ve Yüce Türk milleti önünde beyan etmeyi bir vazife addediyoruz. Kurultayımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Şener: 'Kafa bulmak için söyledim'Şener: ‘Kafa bulmak için söyledim’
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten enflasyon açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten enflasyon açıklaması!
Çıplak ve bir çarşafa sarılı halde bulunduÇıplak ve bir çarşafa sarılı halde bulunmuş olduYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.