Katlanabilir akıllı telefon dünyasında yeni şartlar!

13.08.2023
Katlanabilir akıllı telefon dünyasında yeni şartlar!

[ad_1]

Akıllı telefon sektöründeki popülaritesini yeni yeni arttırmaya süregelen katlanabilir akıllı telefon teknolojisi, bununla birlikte birçok sual işaretini de getiriyor. Bu teknoloji harikalarının kullanım ömrü ve yazılım desteği şeklinde önemli hususlar, Google tarafınca mercek altına alındı. İşte detaylar

Katlanabilir akıllı telefon üreticilerine yeni koşullar sunulacak

Katlanabilir akıllı telefonların mekanik yapısı, kullanım ömrünü direkt etkilediği için şirketlerin kullanıcılara bir güvence sunması gerekiyor. Son dönemde meydana getirilen testler, kullanıcılara sunulan garantilerin gerçeği yansıtmadığını gözler önüne serdiği için Google, bu mevzuda üzerine düşeni yaparak mevzuya el attı.

Katlanabilir Akıllı Telefon

Aktarılan bilgilere gore Google, üretilecek katlanabilir akıllı telefon modellerinin minimum 200 bin kez açılıp kapanabilecek dayanıklılıkta olmasını talep edebilir. Bu durum, Motorola şeklinde üreticilerin averaj 120 binlik dayanımının ötesine geçilmesini mecburi kılacak.

Hangi katlanabilir telefon kime göre? Galaxy Z Fold5 vs Flip5

Hangi katlanabilir telefon kime gore? Galaxy Z Fold5 vs Flip5

Samsung Galaxy Z Fold5 ve Z Flip5 katlanabilir telefon modellerini sizin için bir araya getirdik. Peki hangisi kime gore? İşte detaylar…

Google’ın şart koştuğu bu kıymet, telefonunun ekranını günde 100 kez açıp kapatan bir kullanıcının averaj 5 senelik, günde 50 kez açıp kapatan bir kullanıcının ise averaj 10 senelik kullanımına delalet ediyor.

Motorola

Teknoloji devinin şart koşacağı bir diğeri husus ise, menteşe kalitesi ile ilgili. Şirket, katlanabilir akıllı telefon üreticilerinin ürettikleri ekran menteşelerinin 200 bin kez açılıp kapandıktan sonrasında yüzde 80 oranında bir dayanıma haiz olmasını talep edecek. Galaxy Z Flip 5’te karşılaşılan menteşe sorunları göz önünde bulundurulduğunda, bu da son aşama mantıklı bir adım.

Google, akıllı telefon kullanıcılarını yazılım tarafında da unutmamış. Şirket, katlanabilir akıllı telefon üreticilerinin minimum iki ana işletim sistemi güncellemesi ve minimum 3 yıl süreyle aralıksız güvenlik güncellemeleri için destek sunulmasını talep edecek.

Peki, sizler bu mevzuyla ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.