IMDb puanlarına nazaran en iyi 10 film!

22.04.2023
IMDb puanlarına nazaran en iyi 10 film!

[ad_1]

IMDb (Web Movie Database), 1990 senesinde kurulan ve milyonlarca kullanıcının verdiği puanlara nazaran en iyi film ve dizileri sıralayan bir platformdur. Bu platform yardımıyla en beğenilen yapımları görebiliyoruz. Ikimiz de bu içeriğimizde, IMDb puanlarına nazaran en iyi filmleri sizler için derledik. İşte IMDb Top 10…

IMDb puanlarına nazaran en iyi filmler! – IMDb Top 10

1. Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

IMDb puanlarına göre en iyi filmler! – IMDb Top 10

Listemizin birinci esnasında IMDb’de 10 üstünden 9.2 puan alarak liderlik koltuğuna oturan The Shawshank Redemption içeriyor. Film, karısını ve sevgilisini öldürmüş olduğu sebebi öne sürülerek yaşam boyu hapis cezası alan Andy Dufresne’in Shawshank Devlet Cezaevi’ndeki yaşamını mevzu alıyor.

IMDb puanlarına göre en iyi diziler! (2023)

IMDb puanlarına nazaran en iyi diziler! (2023)

Bu içeriğimizde IMDb puanlarına nazaran en iyi dizileri sizler için bir araya getirdik. İşte IMDb Top 10 diziler…

2. Baba (The Godfather)

IMDb puanlarına göre en iyi filmler! – IMDb Top 10

Kabahat ve drama türündeki The Godfather, Don Vito Corleone’nin başlangıcında olduğu Corleone ailesinin mafya dünyasındaki yükselişini mevzu alıyor. Aile, New York’un yeraltı işlerini tek başına yönetmek için diğeri mafyalar ile sürekli savaşım içindedir.

3. Kara Şövalye (The Dark Knight)

IMDb puanlarına göre en iyi filmler! – IMDb Top 10

The Dark Knight, Batman’ın Gotham City’i kaosa döndüren Joker ile mücadelesini mevzu alıyor. Şehri kurtarmak için Joker ile savaşan ve bununla beraber Gotham polisi ile de çatışmak zorunda kalan Batman, bu mücadelede sıkıntılı kararlar verir.

4. Baba 2 (The Godfather Part 2)

IMDb puanlarına göre en iyi filmler! – IMDb Top 10

The Godfather’ın devamı olan The Godfather Part 2, Vito Corleone’un gençliğini ve bununla beraber oğlu Michael’ın, aileyi korumak için verdiği mücadeleyi mevzu alıyor. IMDb’den 9.2 puan alan film, birinci yapım şeklinde eleştirmenler ve seyirciler tarafınca beğeni topladı.

IMDb’ye Göre En İyi Korku Filmleri

IMDb’ye Bakılırsa En İyi Korku Filmleri

IMDb’ye nazaran En İyi Korku Filmleri sıralamasında hangi yapımlar içeriyor? İşte izleyenler tarafınca çokça sevilen korku dolu filmler…

5. 12 Öfkeli Adam (12 Angry Men)

IMDb puanlarına göre en iyi filmler! – IMDb Top 10

Reginald Rose’un aynı isminde tiyatro oyunundan uyarlanan 12 Angry Men, 1957 senesinde ABD’de çekildi. Film, bir kırım davasının duruşmasında, bir jüri üyesinin diğeri 11 jüri üyesini, şüphelinin suçsuz olduğuna dair ikna etme çabalarını anlatır.

IMDb puanlarına nazaran en iyi filmlerin devamı için ikinci sayfaya geçebilirsiniz.

[ad_2]

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.