Kemal Kılıçdaroğlu’nun o sözlerine Fatih Portakal’dan canlı yayında tepki: CHP’nin niçin kaybettiğini anlıyorsunuz

13.06.2023
Kemal Kılıçdaroğlu’nun o sözlerine Fatih Portakal’dan canlı yayında tepki: CHP’nin niçin kaybettiğini anlıyorsunuz

[ad_1]

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerin peşinden ilk kez canlı yayına çıkarak dikkat çeken açıklamalar yapmıştı. Sözcü TV’de yayına katılan Kılıçdaroğlu, seçim dönemiyle ilgili bir pişmanlık yaşamadığını belirterek, “Benim açımdan meydana getirilen her şey doğruydu. Ortaya çıkan tabloyu ağır bir yenilgi olarak değerlendirmeyi asla kabul etmem, sizin de kabul etmenizi doğru bulmam. ” demişti. Aynı kanalda haber bülteni sunan gazeteci Fatih Portakal da Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki gösterdi.

“CHP’NİN NEDEN KAYBETTİĞİNİ ANLIYORSUNUZ”

Kılıçdaroğlu’na çekilme çağrısı da icra eden Portakal, “CHP’nin niçin kaybettiğini anlıyorsunuz. Kılıçdaroğlu’nu izlerken hakikaten şunu düşündüm. Bir önder kendini bu kadar dibe çekebilir. Cuma günkü sözlerinizle hayal kırıklığı yarattınız. Adaletsiz bir yarıştı benim gördüğüm oydu. Gururlu bir halde ayrılabilirdiniz.” dedi.

fatih portakal2

“HANGİ DÜNYADA YAŞIYORSUNUZ SİZ?”

Fatih Portakal konuşmasında şunları söylemiş oldu:
“Ayrılmıyorsunuz insanları küçümsüyorsunuz. Doğudaki, batıdaki, ortadaki, kıyıdaki diye. Bu şekilde bir perspektif olabilir mi? Demek ki İç Anadolu’yu tamamen bırakmışsınız, köylü yada kasabadaki insanları tamamen bırakmışsınız. Şehirlerde mi oynayacaksınız? Bu şekilde bir perspektif olabilir mi olması imkansız olmaması gerekiyor. ‘Ortaya çıkan tablo ağır yenilgi değildir’ diyor. Bunu söyleyen şahıs ana karşıcılık lideri. Eğer iktidar değişmiyorsa iktidarı değiştirecek de muhalefettir. O vakit sizin değişmeniz için elimden gelen tüm mücadeleyi göstereceğim. Bundan dolayı bu kibirle o koltuklarda oturamazsınız. Bundan dolayı seçmenle dalga geçiyorsunuz bu bakış açısıyla. Faik Öztrak şeklinde kimseler de çıkıyor, yok ‘Ağır yenilgiye uğratacağız’. Siz hangi dünyada yaşıyorsunuz? Değişmeniz gerekiyor değişeceksiniz. Bu kibirli tavrınızdan da vazgeçeceksiniz. Yoksa bırakın CHP’yi, seçmeni umutsuz mutsuz bırakıyorsunuz. Partinin üst kademesi kesinlikle liderini değişiklik yapmak istemiyor.”

fatih portakal3

“MERAL HANIM SİZ DE O KOLTUKTA OTURAMAYACAKSINIZ”

“Seçimde değişiklik istediğim için sizi destekledim fakat şimdi o koltukta oturmamanız için bilgili bir yurttaş olarak mücadelemi vereceğim. Bundan dolayı kaybettiriyorsunuz, umutları yok ediyorsunuz. Bir partiyi bitiriyorsunuz. Bir tek önder değişikliği yetmez, CHP’nin rotasını da değiştirmesi gerekiyor. O koltukla oturamayacaksınız, istediğiniz kadar direbilirsiniz. Gururla ayrılabilirsiniz. Bu şekilde pişkinlik içinde bulunuyorsunuz. Meral Hanım siz de oturamayacaksınız. Bu kafayla bu zihniyetle devam edersiniz mahalli seçimlerde de başarı göstermiş olmanız mümkün değil. Size akıl veriyorum öneride bulunmuyorum. Lütfen yeter artık.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Adaylığa açık kapı bıraktı! 'İmamoğlu...'Adaylığa ileriyi düşünerek ılımlı davrandı! ‘İmamoğlu…’
Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci kaza geçirdi! Yanındaki arkadaşı da yaralandıEski Iktisat Bakanı Nihat Zeybekci kaza yaptı! Tarafındaki arkadaşı da yaralandı
Ormanda mahsur kalan çocuklardan trajik sözlerOrmanda mahsur kalan çocuklardan ağlatısal sözler[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.