Mercedes, otomobillerinde ChatGPT kullanmaya başladı!

16.06.2023
Mercedes, otomobillerinde ChatGPT kullanmaya başladı!

[ad_1]

Alman otomobil markası Mercedes-Benz, araçlarında yapay zeka devrinin başlayacağını duyurdu. MBUX adlı multimedya sistemine ChatGPT modelini entegre eden dev şirket, 900 binden fazla kullanıcının sürüş deneyimini zengileştirecek. İşte detaylar ChatGPT artık otomobillerde Firmanın yayımladığı resmi duyuruya gore Mercedes’in sesli asistanı MBUX, ChatGPT’den güç alınarak tekrardan yapılandırılacak. MBUX’un aslına bakarsanız oldukça başarı göstermiş olan yapısı ve […]

Alman otomobil markası Mercedes-Benz, araçlarında yapay zeka devrinin başlayacağını duyurdu. MBUX adlı multimedya sistemine ChatGPT modelini entegre eden dev şirket, 900 binden fazla kullanıcının sürüş deneyimini zengileştirecek. İşte detaylar

ChatGPT artık otomobillerde

Firmanın yayımladığı resmi duyuruya gore Mercedes’in sesli asistanı MBUX, ChatGPT’den güç alınarak tekrardan yapılandırılacak. MBUX’un aslına bakarsanız oldukça başarı göstermiş olan yapısı ve yapay zeka üretkenliği bir araya getirerek kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacak olan Mercedes, projesinin beta sürümünü 16 Haziran itibarıyla denetim etmeye başlamış olacak.

Mercedes

Yapay zeka ile güçlendirilmiş MBUX ile neredeyse aklınıza gelebilecek her mevzuda destek alabileceksiniz. Gün içinde katılacağınız bir organizasyonda iyi mi bir giyim seçimi tercih edebileceğiniz hakkında temel tavsiyeler alabildiğiniz şeklinde ustalaşmış projelerinizdeki zor hesaplamalarda da yapay zekaya güvenebileceksiniz. Kullananların Beta programına katılarak faydalanabileceği tüm bu ayrıcalıklar için MBUX’a “Hey Mercedes, beta programa katılmak isterim.” ifadesini aktarmaları gerekmektedir. Yalnız, programa şu an için yalnızca ABD sınırları içinde yaşayan bireylerin katılabildiğini de aktarmış olalım.

ChatGPT ile ödev nasıl yapılır?

ChatGPT ile ödev iyi mi yapılır?

Yapay zekanın yaygınlaşmasıyla pek oldukça kolaylık da bununla birlikte geliyor. Bunlardan biri de ödevler. Peki, ChatGPT ile ödev iyi mi yapılır?

Mercedes’in üç ay süresince sürdürmeyi organize etmiş olduğu Beta programı kapsamında ABD’li tüm kullanıcılar ChatGPT destekli sistemi deneyimleyebilecek. Üç ayın sonunda kullanıma kapatılıp detaylı bir raporlama sürecine girecek olan yapay zeka destekli MBUX, teknik geliştirmelerin peşinden tüm kullananların erişimine açılacak.

Peki, sizler bu adım hakkında neler düşünüyorsunuz? Eğer otomobil kullanıyorsanız, meydana getirilen geliştirmelerin peşinden aracınızda yapay zekayı etken bir halde kullanacak mısınız? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

[ad_2]

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.